En İyi Karakalem Sanatçısı

En iyi karakalem sanatçısı olarak üst sıralarda adımın çıkması tesadüf değildir. Yapmış olduğum binlerce karakalem çizimlerinin her biri bana her seferinde bir nokta daha kendimi geliştirmemi sağlattı. Haliyle her gün daha da iyiyi yaptım. Türkiye de en iyi karakalem sanatçısı Murat Karabüyük  adıyla anılması beni hep en iyi kalmaya yöneltmiştir. Hep en iyi kalabilmek içinde sürekli  büyük bir özveri ile çalıştım.

Çizimleri Ankara Kızılay’da ki atölyemde yapmaktayım. Bu sanat dalında sanatı icra ettiğini söyleyen çok fazla karakalem çalışması yapan kişiler türemiştir. Yaptıkları tamamen bir hileden ibarettir. Karakalem sanatını ayaklar altına almaya çalışan bu kişiler, karakalem çizimle alakası olmayan bilgisayardan çıktısını aldıktan sonra kara kalem ile üzerinden geçen yani kopya tekniğiyle çalışan bu kişiler, emek vermedikleri içinde bu güzel sanatı ve bedelini ayaklar altına almıştır. Gerçek sanatçılar bu durumda çok mağdur olmuşlardır. Bazıları pes edip sanatı bırakmış, ben gibi bazı sanatçılarda bu duruma karşı elinden geldiğince direnmeye çalışmışlardır.

Karakalem çizimlerinde 25 yıllık tecrübem bulunmaktadır. Bu işi yapıyorsam sadece alaylı kalmamam gerektiğini düşünerek mektepli olmaya karar verdim. Üniversite eğitimini de aldıktan sonra ve sürekli çizerek en iyi olmaya çalıştım.

Türkiye de karakalem çiziminde en iyisi Murat Karabüyük derken bunu ispattan hiç kaçınmadım. Daha iyi olduğunu iddia eden sanatçılarla bu alanda ispatlaşmak bana zevk ve onur verdi.

Karakalem çizimlerimi incelediğinizde göreceksiniz ki iddialarım yersiz değildir. Eğer sizler de karakalem siparişi vermek isterseniz, bizlere Sipariş Ver sayfamızdan sipariş  verebilirsiniz. Sorularınız için bizimle İletişim e geçebilirsiniz.

Sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Ressam Murat KARABÜYÜK