En İyi Renkli Kalem Çalışmaları

En iyi renkli sanatçısı veya en iyi pastel sanatçısı olarak üst sıralarda adımın çıkması tesadüf değildir. Yapmış olduğum binlerce renkli kalem çizimlerinin veya pastel çizimlerimin her biri bana her seferinde bir nokta daha kendimi geliştirmemi sağlattı. Haliyle her gün daha da iyiyi yaptım. Türkiye de en iyi pastel sanatçısı Murat Karabüyük veya Türkiye de en iyi renkli kalem sanatçısı Murat Karabüyük adıyla anılması beni hep en iyi kalmaya yöneltmiştir. En iyi kalabilmek içinde sürekli büyük bir özveri ile çalıştım

Çizimleri Ankara Kızılay’da ki atölyemde yapmaktayım. Bu sanat dalında sanatı icra ettiğini söyleyen çok fazla renkli kalem çalışması veya pastel çalışması yapan kişiler türemiştir. Yaptıkları tamamen bir hileden ibarettir. Renkli kalem veya pastel sanatını ayaklar altına almaya çalışan bu kişiler, renkli kalem çizimle veya pastel çizimle alakası olmayan, bilgisayardan çıktısını aldıktan sonra pastel veya renkli kalem ile çıktı üzerinden geçen yani kopya tekniğiyle çalışan kişilerdir. Emek vermedikleri içinde bu güzel sanatı ve bedelini ayaklar altına almıştır. Gerçek sanatçılar bu durumda çok mağdur olmuşlardır. Bazıları pes edip sanatı bırakmış, ben gibi bazı sanatçılarda bu duruma karşı elinden geldiğince direnmeye çalışmışlardır.

Renkli kalem çizimlerinde veya pastel çizimlerinde 25 yıllık tecrübem bulunmaktadır. Bu işi yapıyorsam sadece alaylı kalmamam gerektiğini düşünerek mektepli olmaya karar verdim. Üniversite eğitimini de aldıktan sonra ve sürekli çizerek en iyi olmaya çalıştım.

Türkiye de renkli kalem çiziminde en iyisi Murat KARABÜYÜK veya Türkiye de pastel çiziminde en iyisi Murat KARABÜYÜK derken bunu ispattan hiç kaçınmadım. Daha iyi olduğunu iddia eden sanatçılarla bu alanda ispatlaşmak bana zevk ve onur verdi.

Pastel çizimlerimi veya renkli kalem çizimlerimi incelediğinizde göreceksiniz ki iddialarım yersiz değildir. Eğer sizler de renkli kalem siparişi veya pastel siparişi vermek isterseniz, bizlere Sipariş Ver sayfamızdan sipariş  verebilirsiniz. Sorularınız için bizimle İletişim e geçebilirsiniz.

Sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Ressam Murat KARABÜYÜK